בניית עליית גג

תוכן עניינים

שיפור הבית ויצירת חללים נוספים

אנשים רבים מחפשים להרחיב את הבית שלהם בעיקר בגלל משבר הדיור שלא נראה שידעך בקרוב. הרצון ליצור חדרים נוספים שיהיו יחידות דיור לילדים שלנו, חדרים יותר פרטיים בקומות העליונות או יצירת חדר משחקים חדש או מקום אירוח נוסף מביאים אנשים רבים להקים עליית גג משלהם. 

בתים רבים שנהנים מגגות רעפים ציוריים לא מנצלים היטב את עליית הגג שלהם ואם אתם רוצים להוסיף ולבנות בתוך עליית הגג או לבנות אותה בית קלות חשוב שתדעו את התהליך, מה הוא כולל וכיצד אפשר לבצע אותו במהירות.

השגת אישורים לעליית גג מתחילה את כל התהליך

לפני שאתם חושבים לבנות עליית גג חשוב מאוד שתוציאו אישור בנייה מתאים. ראשית, עליכם ללכת לרשות הבנייה העירונית שנקראת פעמים רבות גם מחלקת תכנון ובינוי ולבדוק כמה אחוזי בנייה יש לכם בבית.

 

 כך תוכלו לדעת האם תוכלו לבנות עליית גג ובדרך כלל התשובה היא חיובית למרות שהתהליך אורך זמן רב שיכול להימשך שנה עד קבלת היתר או אישור מיוחד. לאחר מכן תצטרכו לתכנן היטב את עליית הגג יחד עם מהנדס ולהשיג חברת קבלן איכותית שתבנה בצורה בטוחה ונכונה לפי ההוראות שתתנו לה ולפי ההמלצות שלה לפי המתאר.

מהם היתרונות ביחידת דיור בעליית גג?

משתלם יותר מרכישה – רכישת יחידת דיור איננה זולה. בבניית יחידת דיור בעליית גג, יש לכם כבר במילא חלק מהמבנה בבעלותכם. כך שעלויות הבנייה מצטמצמות ואתם גם ממצים השקעה קיימת. משפר מכירה והשכרה – אם בכוונתכם למכור את המבנה או להשכיר אותו, הוספת יחידת דיור בעליית הגג תעלה את ערכו.

מתאים לשימושים רבים – זו עשויה להיות יחידת דיור לשימוש אישי שלכם, יחידת דיור להשכרה, אולי לשימוש במחסן או כחדר עבודה, לאירוח ועוד – האפשרויות רבות. משביח את המבנה הראשי – יחידת הדיור תוסיף למבנה הראשי אופי מיוחד, באמצעות חדר יוצא דופן. אם זו יחידת דיור על גג שטוח, גם המראה החיצוני של המבנה ישתנה. כמו כן, הטיפול באזור הגג במסגרת הבנייה, ישפר מצב מהיבטים כמו נזילות ומזיקים שונים שמסתובבים בדרך כלל בעליות גג.

כיצד בונים יחידת דיור בעליית גג באופן חכם?

בניית יחידת דיור איננה דבר של מה בכך, במיוחד אם מדובר בבנייתה בסביבה מיוחדת כמו עליית גג. אלה כמה נקודות להמחשה: חוקים ותקנות – בניית יחידת דיור וגם טיפול בגגות, מחייבים עמידה בחוקים ובתקנות. יש לקבל אישורי בנייה ולעבור תהליכים בירוקראטיים, שהם לעתים מורכבים וממושכים למדי. הבנה וטיפול יסודי בעניינים אלה, יחסכו עוגמת נפש ועלויות בהמשך. הסתייעות במומחים – רוב האנשים שמעוניינים בבניית יחידה כזו, אינם מתמצאים בהיבטי החוק ואינם בעלי מקצוע בתחום הבנייה או העיצוב.

עובדה זו מחייבת הסתייעות במומחים, לכל הפחות בהיבט החוק. בנוסף, עליית גג מכניסה לתמונה מגוון של היבטים מיוחדים – עובדה נוספת שמדגישה את חשיבות ההסתייעות במומחים שמנוסים בכך. למשל, דבר פשוט לכאורה כמו ריהוט הופך למסובך יותר, כאשר מנסים לשלב אותו בחלל יוצא הדופן שמתחת לגג רעפים. אפשרויות רבות לבחור מהן – בניית יחידות דיור בעליות גג הוא נושא וותיק, שיש לגביו ניסיון רב של מומחים וגם היצע עשיר של פתרונות טכניים.

בנייה חכמה, תהיה כזו שבה שוקלים אפשרויות רבות ושונות ובוחרים את המתאים לכם ביותר. עולם הבנייה הוא אמנם “גמיש”, במובן זה שניתן לשנות כל דבר. אך מוטב להשקיע מספיק מראש, בתכנון ובהתעמקות בחלופות השונות, במקום לשנות את הדברים בהמשך וביוקר. ניהול כספי מוקפד – מדובר בפרויקט מורכב למדי. הדבר מתבטא בין השאר, בשורה ארוכה של הוצאות מסוגים שונים. אם הניהול הכספי לא יהיה יסודי ומאוד מחושב, תוכלו בקלות להגיע לעלויות גבוהות בהרבה ממה שהערכתם (אם הערכה זו נעשתה באופן גס מדי). יש למעשה עוד שורה ארוכה של היבטים, מבחינת בנייה חכמה של יחידת דיור בעליית גג. איטום, תאורה, סידור הכניסה למקום ועוד – הרשימה ארוכה וזו עוד סיבה להסתייע במומחים.

 

כתבות:

יש לך שאלות?

אשמח לקבל את הפרטים שלך, להכיר, ולעזור לך להחליט אם הגג שלך יכול להפוך ליחידת דיור רווחית. נציג שלנו יחזור אליך בהקדם.
או התקשר ל-052-5999471