שיפוצים כלליים

שיפוץ של הבית או שיפוץ בעסק יהיו לא פעם הכרחיים על מנת לשמור על איכות חיינו בחלל שבו אנחנו מבלים שעות ארוכות. לרוב, תהליך שיפוץ כללי יהיה מותנה בהשקעה של זמן, מחשבה וכסף. כל שיפוץ שנעשה יאלץ אותנו להיות מחויבים לו, כל זמן השיפוץ עד שהוא מסתיים.

 אולם, כיום יש חברות רבות ואנשי מקצוע שמסייעים בכל שיפוץ שנעשה בבית ובכך הם מסייעים לקצר את זמן השיפוץ, כך הוא הופך לאיכותי ויעיל יותר. אז אילו שיפוצים כלליים יש? ואיך הם מסייעים לנו לשדרג את המראה של הבית? כל התשובות במאמר לפניכם.

אילו סוגי שיפוצים הינם כלליים?

להבדיל משיפוץ שהוא מקומי, כמו שיפוץ של חדר מסוים בבית, שיפוץ כללי הוא מונח שקשור להליך שיפוץ שחולש על כמה וכמה אזורים ועל כמה מערכות בחלל פנים הבית.

 לעיתים הוא יכלול גם בנייה של חללים חדשים בבית או החלפה והקמה מחודשת של מערכת המים או מערכת החשמל. ההבדל המשמעותי בין שיפוץ כללי לבית לבין שיפוץ מקומי או נקודתי יהיה היקפו של השיפוץ, מה שלרוב ישפיע על סך אנשי המקצוע, הקבלן וכל אנשי הצוות שיעסקו בשיפוץ הבית שלכם.

אילו שיפוצים ניתן לעשות בבתים?

השיפוצים המבוקשים ביותר כיום יבואו לידי ביטוי בעבודות שיפוץ נרחבות שקשורות לחזות של הבית וגם להחלפת התשתיות שבו. 

חלק מהשיפוצים יהיו צביעה של כל הקירות בחלל הבית, בנייה של נישות או מחיצה מקיר גבס, החלפת רצפות הבית, התקנה של מזגן מרכזי, שיפוץ כללי של חדר האמבטיה שכולל החלפה של האמבטיה, ארונות ורצפה,

 החלפה של ארונות חלל המטבח, שבירת קירות והרחבת החלל, בנייה של שיש חדש או בנייה של אי במטבח. 

חיפויים לקירות, התקנת פרקט, החלפה של מערכת האינסטלציה של הבית ועוד.

אילו שיפוצים כלליים ישדרגו את מראה הבית?

שיפוצים כלליים רבים מטרתם תהייה בעיקר שדרוג המראה של הבית והקניית סגנון עיצובי חדש ומודרני. לשם כך השיפוץ יתמקד בעיקר בצביעת קירות, חידוש ארונות ודלתות בכל החללים, התקנת פרקט ומערכת חשמל חכמה, שבירת קירות, ויטרינה חדשה בסלון, הוספה של טפטים ייחודיים ועוד מגוון של חידושים אסתטיים שיקנו לבית חזות עדכנית ומזמינה.

מתי מומלץ לבצע שיפוצים כללים?

בטרם מתחילים שיפוץ יש לתכנן את הזמן הנכון עבור הפרויקט. עונת החורף היא עונה פחות מומלצת עבור שיפוצים, שכן היא תקשה על כל התהליך.

 אולם תקופת האביב והקיץ יכולות בהחלט להתאים, גם משום שזאת התקופה בה אנשים נוטים יותר לעבור דירות ומתחילים ממילא התחלה חדשה. בנוסף, עונות האביב והקיץ יסייעו בייבוש מהיר של חללים שעברו צביעה, במזג אוויר הולם להחלפת מערכת האינסטלציה בבית וכדומה.