עליות הגג בבתים נוטות להיות חשוכות ולעיתים הן כלל ללא שימוש. במקרים מסוימים משתמשים בהן כמחסן, לאגור לא מעט פריטים, ובמקרים אחרים כחדר, ששכחו ממנו לאורך השנים.

 אולם, עליות גג הן בהחלט חלל שכדאי ומומלץ לנצל אותו, בין אם לטובת חדר אירוח, יחידת דיור בתשלום או אפילו כחדר עבודה או חדר משחקים לילדים. שילוב תאורה נכונה לעליות גג יכול לעשות את כל ההבדל בין עלית גג שנעים להיות בה, לבין כזו שפחות.

 

התאמת התאורה בהתאם לצרכים

בהיותה סמוכה לגג הרעפים עצמו, נוטה עלית הגג להיות חמה בדרך כלל. בשל המבנה שלה היא גם חשוכה באופן יחסי, בהשוואה לחללים אחרים בבית, ולכן נדרשים לה פתרונות תאורה מתאימים, כדי שיהפכו אותה למקום פונקציונלי שישרת אותנו כהלכה. אם הופכים את עלית הגג לחדר אירוח, למשל, על התאורה להיות חזקה מספיק, אך לא מדי.

הדבר נכון בעיקר אם יש במקום גם מיטה לשינה או אולי ספה לאירוח, שבה אפשר לרבוץ כשרוצים לנוח. תאורה מתכווננת, למשל, יכולה להיות פתרון מצוין, כזו שאפשר לשלוט בה כשרוצים אור חזק מאד או, לחילופין, חלש וכמעט לא מורגש. 

מי שבוחר להפוך את עלית הגג שלו ליחידת דיור, צריך לקחת בחשבון שמדובר בחלל שהופך לדירה של ממש. כאן נדרשים כמה פתרונות תאורה שונים וגם חלוקה מתאימה של החלל. תאורה נכונה לעליות גג שהן דירות בפני עצמן צריכות להיות חזקות וגם איכותיות מאד כדי להציע את המענה הנדרש.

 

שילובים נכונים של תאורה

יש כיום מגוון רחב מאד של פתרונות תאורה לבית ולחדרים השונים בו. עלית הגג, בשל התנאים המיוחדים שלה, מצריכה, כאמור, מענה מיוחד. אפשר ליצור שילובים בין סוגים שונים של גופי תאורה וגם עוצמות שונות, שיחד מספקים פתרון שהוא פונקציונאלי ובו זמנית גם מסוגנן מאד. עלית הגג בבית לא מוכרחה להיות חלל מוזנח ולא שימושי.

במעט מאמץ ובבחירה נכונה של אנשי מקצוע שיעזרו בהפיכתה לחדר של ממש, אפשר להפוך אותה ליצירה בלתי רגילה. זוהי הזדמנות לשלב אלמנטים עיצוביים שונים בחלל ולחשוב גם על קו עיצובי מסוים, שיכול לאפיין אותה. אם יש בה חלון אחד קטן וכמות האור הטבעי בו מעטה, מוכרחים לשלב בה תאורה נכונה שתוכל גם להוסיף לאווירה.

 כך או כך, איכות היא פרמטר הכרחי כאן, כאשר בוחנים את האפשרויות השונות, וגם הגדרת הצרכים כדי למצוא מה שנכון ומדויק לנו.

מסבים את עליית הגג שלכם לחדר נוסף או אולי ליחידת דיור? זקוקים לסיוע כדי לבצע את השינויים האלה כהלכה ולשלב את כל מה שצריך כדי ליצור חלל נכון, בהתאמה מלאה? הגג החדש בע”מ הוא המקום הנכון לפנות אליו. לקבלת פרטים אודות שירותי החברה, צרו אתנו קשר בטלפון 072-3306982