תיקון גגות בראשון לציון

תיקון גגות רעפים היא פעולה שחייבת להתבצע אחת לכמה שנים או לפחות בדיקה של צוות מומחה כדי שייתן חוות דעת על איכות הרעפים ועל אטימות הגג.

 כאשר רעף אחד או מספר רעפים שבורים, יש צורך בהחלפתם באופן מיידי כיוון שהם יכולים לפגוע ברעפים אחרים עם השברים שלהם. החלפת הרעפים חייבת להתבצע במקצועיות כיוון שרעף שלא יתוחזק כראוי יכול לעוף ברוח חזקה ואף לגרום לפגיעות נוספות ואף פגיעה בבני אדם.

 בנוסף, ניתן לתקן את הבידוד של רצפת הגג כנגד מים כיוון שעם הזמן שחולף כול להיות שהאטימות נפגעה.

כיצד ניתן לתקן גגות משותפים?

• בישראל ישנם מספר רב של בתים פרטיים אך עדיין מספר הבתים המשותפים עולה עליהם משמעותית, מה גם שהבנייה כיום היא יותר בנייה רוויה. 

ישנם דופלקסים רבים בעליית גגות רעפים או גגות אחרים שזקוקים לאיטום חדש לאחר כמה שנים. האטימה או כל דבר שקשור לתיקון הגג המשותף חייבים להיעשות מתשלום של כל הדיירים שבדרך כלל הוצאה זו לא נחשבת בתשלום הועד החודשי כיוון שזו הוצאה מיוחדת כל כמה שנים.

 חשוב לציין שגם אם מדובר בבניין קומות ורק הדייר שגר בקומה העליונה סובל למעשה מנזילות, מדובר על בעיה של כל הבניין וכולם צריכים להשתתף בכך, אלא אם מדובר על שטח פרטי של כל דירה בטאבו.

• במידה ודייר מסרב לשלם יש נהלים ברורים שמחייבים אותו לשלם לפי חוקי הבתים המשותפים. דייר שמסרב לשלם יהיה מוכרח לשאת בהוצאה זו כיוון שתיקון גגות כזה הוא עניין לגיטימי והכרחי ולא עניין של תוספת או מותרות.