איטום גג רעפים דולף

גג הרעפים שיש בבית שלכם הוא ללא ספק יפה ואסתטי במיוחד, ותורם לא מעט למראה של הבית ואף לערכו. עם זאת, לא לעולם חוסן – לעתים אתם מגלים במהלך החורף, שיש לכם דליפה ישירות מהגג. אפשר שהבעיה בגג שלכם התפתחה עוד בקיץ – אבל רק כעת בחורף אתם שמים לב כמובן לבעיה הזו.

 השאלה היא, איך אפשר לאטום גג רעפים דולף? זה לא כמו גג רגיל שלעתים אפשר לטפס עליו, לאתר את החור בתוך הגג ולאטום אותו לבד. יש צורך להזמין שירות מקצועי, ויש גם להבין כיצד כל תהליך האיטום בכלל מתבצע מלכתחילה.

מי מבצע את התיקון?

כאמור, רצוי לא לנסות ולתקן גג רעפים דולף בעצמכם. יש הרבה מאד נתונים שהרי יש לקחת בחשבון בתיקון של הגג – סוג הרעפים שיש לכם בגג, הגיל של הגג, הזווית של הרעפים, חומרי האיטום הישנים שבהם השתמשו, ועוד. 

אלו לא דברים שאדם ללא ניסיון יכול באמת לחשב. לכן, יש לפנות אך ורק לגגנים מוסמכים שגם יודעים כיצד מטפלים בגגות רעפים דולפים, כדי שתקבלו פתרון הולם.

איך מתבצע האיטום?

יש כמה שיטות ואפשרויות לאיטום של גג רעפים דולף. אפשר להשתמש בין השאר בחומרים אקריליים לתיקון מקומי והמחיר שלהם הוא נוח למדי. גם חומרים פוליאריטניים יכולים להתאים לתיקון מקומי. שימוש ביריעות ביטומניות אפשרי רק בחלק מגגות הרעפים, וכמובן שתמיד אפשר לבצע זיפות מקומי מתחת לרעפים הבעייתיים. לעתים משתמשים בשכבות איטום חדשות לגמרי עבור כל הגג – וזה גם תלוי במידת החומרה של מצב האיטום הקודם ועד כמה הגג שלכם דולף.

כמה זמן האיטום יימשך?

מאחר שיש שיטות שונות לאטום גג רעפים דולף וזה גם תלוי ברמת החומרה שלו, הרי שגם משך האיטום איננו אחיד. יש מקרים שבהם עבודת האיטום תהיה קצרה יחסית, ובתוך כמה שעות בודדות של עבודה או אפילו פחות מכך, הגג שלכם כבר יהיה אטום ויבש לחלוטין.

 אולם יש גם מקרים שבהם העבודה היא מאתגרת יותר – למשל כשצריך לבצע עבודה בסנפלינג, כאשר צריך להחליף חלקים גדולים יותר של הרעפים בגג הדולף, כשצריך להשתמש ביותר חומרי איטום, ועוד. כדאי לתאם עם קבלן האיטום במקרים הללו שיגיע קודם כל לפגישה שבה הוא יסקור את מצב הגג שלכם ללא התחייבות.

האם הגגות הללו דולפים יותר?

יש מי שמעלה את האפשרות, שמא גגות הרעפים דולפים יותר מגגות אחרים. האמת היא שמבחינה סטטיסטית, זה פחות תלוי בסוג הגג. מה שבעיקר קובע זה הגיל של הגג שלכם.

 ככל שהגגות חדשים יותר לא סתם שיש להם פחות שחיקה – אלא שהם מלכתחילה נבנו עם טכנולוגיות שיותר שמות את הדגש על מניעת דליפה.